Katarzyna Sławska .gmg

5 rzeczy o aktywnym siedzeniu

Aktywne siedzenie, czyli utrzymanie ciała w ruchu podczas siedzenia, jest obecnie bardzo modnym terminem. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jeśli jakiś produkt jest kluczem do zdrowszego trybu życia, to trzeba o tym mówić :) Wykonywanie naturalnych ruchów, które mają miejsce podczas stania lub chodzenia odciąża kręgosłup, dlatego też stworzono serie produktów zapewniających możliwość wykonywania takich ruchów podczas pracy siedzącej. Są to fotele, krzesła, taborety czy nawet hokery. Dlaczego to taki hit sprzedażowy?

Poniżej 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o aktywnym siedzeniu:

  • wykonywanie naturalnych ruchów podczas pracy siedzącej niweluje kłucie w odcinku lędźwiowym pleców;
  • uwalnia ciało od ograniczeń, które powstają podczas pasywnego siedzenia, tym samym wszelkie napięcia znikają;
  • aktywne siedzenie to forma gimnastyki podczas pracy, dlatego też wzmacnia i rozciąga mięśnie;
  • ruch to lepsze krążenie i lepsze dotlenienie organizmu, a to zwiększa koncentrację i wydajność pracy;
  • dzięki powyższym, praca na aktywnym taborecie powoduje wzrost energii i poprawę samopoczucia.

Wszyscy przyzwyczajeni jesteśmy do mebli, które nie pasują do aktywnego siedzenia. Od małego siedzimy na twardych krzesłach w przedszkolu, potem szkole. W domu krzesła do jadalni, kanapy. Z reguły pracodawcy też zapominają o ergonomii pracy i mamy farta, jak fotele biurowe posiadają podstawowe opcje regulacji. Dlatego też, zmiana trybu siedzenia z pasywnego na aktywne może stanowić dla nas mega wyzwanie. W pierwszych dniach nowego sposobu pracy, możemy odczuć spory dyskomfort. Jest to związane z nową, prawidłową pozycją kręgosłupa, do której ciało musi się na nowo przyzwyczaić. Jednak po jakimś czasie wszystko wróci do normy i nagle okaże się, że praca bez bólu pleców jest możliwa

Taki taboret specjalistyczny idealnie sprawdzi się  osobom, które łączą tryb pracy siedzącej ze stojącą, jak fryzjer, kosmetyczka czy laborant.

Jeśli jednak ktoś jest wrażliwy na wszelkie zmiany i woli bardziej tradycyjne fotele, to warto wybrać takie, które posiadają podstawowe funkcje regulacji wysokości, regulacji podłokietników i podparcie lędźwiowe. Dobrym i tanim wsparciem dla kręgosłupa jest też poduszka ortopedyczna.

Autor: Katarzyna Sławska .gmg

Pin It

Regały nie tylko do open space

Ostatnio bardzo modne stały się regały metalowe, z drewnopodobnymi półkami oraz tapicerowanymi wstawkami. Takie loftowe z jednej strony, gdy wybierzemy kolor stelaża czarny, a z drugiej minimalistyczne w formie. Proste i modułowe. Połączenie różnych materiałów i tekstur, z możliwością wyboru różnorodnej kolorystyki, pozwala na stworzenie własnej, unikatowej aranżacji. 

Takie moduły meblowe, mogą służyć nie tylko do projektowania otwartych przestrzeni poprzez wydzielanie z niej mniejszych obszarów.  Świetnie nadają się jako proste meble organizujące przestrzeń w domu. Przedpokój z regałem zaopatrzonym w tapicerowane siedzisko będzie wyglądał efektownie i bardzo elegancko. W łazience idealnie sprawdzi się regał z szafką na kosmetyki, a w salonie regał z półkami na książki, zdjęcia czy pamiątki. Kuchnia też się nie obrazi za dodatkowe miejsce na kieliszki, szklanki czy talerze.

Funkcjonalność takich regałów sprawia, że bardzo często są wykorzystywane do przechowywania dokumentów i  innych rzeczy w biurach, salach konferencyjnych nowoczesnych firm i coraz częściej nawet w obiektach użyteczności publicznej. Dlatego też, tego typu moduły meblowe służą do aranżacji open space, gdzie nie tylko wydzielają mniejszą przestrzeń, ale zachowują swoją podstawową funkcję przechowywania. Dodatkowo takie ażurowe podziały przestrzeni, łączą optycznie jej obszary w kompatybilną całość.

Autor: Katarzyna Sławska .gmg 

Pin It

Regały przesuwne i ich zalety

Regały przesuwne z napędem elektrycznym czy też mechanicznym są coraz częściej wybierane przez naszych klientów, zamiast regałów stacjonarnych. Regały jezdne dają  bowiem bardzo dużo możliwości, nie tylko pod względem przechowywania produktów czy dokumentów.

 

Regały przesuwne to przede wszystkim oszczędność powierzchni. Nawet w małym pomieszczeniu można wstawić regały, które zapewnią kilkaset metrów bieżących półek. Nie wymagają zastosowania dużej siły do ich obsługi i dotyczy to nie tylko regałów z napędem elektrycznym, ale też tych z napędem korbowym. Systemy zastosowane w regałach elektrycznych dają jednak bardzo wiele, innych możliwości. Można dowolnie zarządzać ich obsługą, mając na uwadze kwestie związane z bezpieczeństwem czy dostępem do przechowywanych treści, ponadto sygnalizują też problemy takie jak uszkodzenia systemu. Bardzo często wybierane są więc do miejsc takich jak archiwa, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów, przy jednoczesnym zapewnieniu łatwego dostępu do nich. Systemy sterowania pozwalają na określenie osób, które mogą uzyskać dostęp nie tylko do całości systemu, ale często również do konkretnych regałów. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza w przypadku przechowywania dokumentacji poufnej. 

Regały przesuwne wykonuje się z odpowiednio dobranej blachy, malowanej proszkowo. To powoduje, że kolor regałów często bez większych problemów może być dopasowany do wymogów klienta. Ponadto do już istniejącego systemu regałów można dołączyć kolejne, jeśli tylko wielkość pomieszczenia, w którym się znajdują na to pozwala. Wewnątrz regały jezdne mogą mieć wiele, różnorodnych aranżacji. Jeśli mają w nich być przechowywane dokumenty, stosuje się specjalne przekładki, dzięki którym nie przesuną się na sąsiednie półki. Podobne rozwiązanie stosuje się także w sytuacji, gdy regał ma służyć do przechowywania innych przedmiotów. Regały przesuwne pozwalają również na to, aby zastosować w nich wiele innych rozwiązań, jak na przykład oświetlenie pomiędzy regałami czy nawet na wskazanych półkach. Regały jezdne produkowane są z bardzo wysokiej jakości materiałów. To powoduje, że są odporne na wiele czynników zewnętrznych. Właściwie zamontowane elementy sprawiają, że nasze regały są mocne, stabilne i nie sprawiają problemów z użytkowaniem. Natomiast regularna konserwacja sprawia, że regały jezdne są użytkowane bezawaryjnie przez wiele lat.

Pin It

Szafa z frontem żaluzjowym

Szafy z frontem żaluzjowym to połączenie funkcjonalności z oryginalnym designem i estetycznym wykończeniem. Dzięki niebanalnemu wyglądowi, szafy metalowe  czy szafy płytowe z frontem żaluzjowym świetnie sprawdzą się zarówno w firmowych czy urzędniczych biurach, ale też i w lokalach mieszkalnych. Czym charakteryzują się żaluzjowe szafy biurowe i dlaczego warto postawić na nie podczas aranżacji wnętrz? 

 

Szafy z frontem żaluzjowymi, są warte zakupu przede wszystkim ze względu na wysoką jakość wykonania oraz użytych trwałych materiałów. Szafy biurowe żaluzjowe  mogą być wykonane z blachy odpornej na wilgoć i korozję, a także na kurz czy promienie słoneczne. Szafy takie są malowane proszkowo na kolor, który klient wybiera indywidualnie. Tym samym można taką szafę dostosować do istniejących już mebli lub stworzyć całkiem nową aranżację. Oczywiście korpus szafy z drzwiami żaluzjowymi może być też wykonany z płyty melaminowanej z obrzeżami ABS. Tutaj kolorystyka również może być dowolnie dobierana, a tym samym i efekt niespotykany. 

Inwestycja w szafy z żaluzjowymi drzwiami przyniesie gwarancję bezpiecznego przechowywania dokumentów lub wszelkiego rodzaju przedmiotów. Meble te są bowiem solidne, wytrzymałe i stabilne, wyposażone w zamki, które skutecznie chronią zawartość szaf biurowychObszerne akta i segregatory, które są nieodłącznym elementem wszelkiego rodzaju biur, często wyglądają nieestetycznie, dlatego szafy z żaluzjowymi drzwiami zdadzą tutaj egzamin.  Szafy biurowe żaluzjowe są gustowne, maja ciekawy design i niczym nie odstają się od tradycyjnych mebli, dostępnych w popularnych salonach z wyposażeniem wnętrz. Dlatego też, szafy te są doskonałym rozwiązaniem,  nie tylko w firmach, instytucjach i gabinetach, ale sprawdzą się też doskonale w pomieszczeniach domowych.


Pin It

Szafy aktowe: drewniane, płytowe a może metalowe?

W każdej firmie czy urzędzie, bez względu na branżę, znajdują się szafy aktowe. Jest to niezbędny element biura, służący przede wszystkim do przechowywania, segregowania i układania wszelkiego rodzaju dokumentów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów tego typu mebli, dlatego warto rozważyć wady i zalety szaf aktowych z płyty melaminowanej, drewnianych i metalowych.

 

Zaletą szaf aktowych drewnianych jest ich estetyka. Dobranie danego rodzaju drewna szaf aktowych do pozostałych mebli w pomieszczeniu, pozwoli nam stworzyć spójną przestrzeń. Szafy aktowe drewniane, z uwagi na ceny surowca, są jednak dużo droższe od mebli metalowych czy tych z płyty melaminowanej. Drewno podatne jest na dużą wilgoć, dlatego bardzo ważna jest ich impregnacja. Szafy aktowe z drewna potrzebują także specjalnego zaopiekowania się nimi i zakupu odpowiednich środków do czyszczenia.

Wielu producentów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, projektuje szafy aktowe metalowe, będące połączeniem estetycznego wyglądu i wysokiej funkcjonalności. Dzięki zastosowaniu szerokiej gamy kolorystycznej oraz nowoczesnego designu szafy metalowe znajdą zastosowanie także w przestrzeni mieszkalnej. Podstawową zaletą szaf metalowych na akta jest ich ochrona przed wilgocią i rozwojem mikroorganizmów. Wykonana z metalu powłoka nie wymaga traktowania jej odpowiednimi preparatami. Szafy metalowe na akta przystosowane są do dużych obciążeń, co sprawia, że mogą udźwignąć więcej dokumentów czy ksiąg. Stanowią dobre zabezpieczenie przed włamaniem, zalaniem oraz ogniem, dlatego sprawdzą się idealne do przechowywania akt osobowych, dokumentów poufnych czy ważnych umów z kontrahentami. Ważnym atutem szaf metalowych jest ich konkurencyjna cena, w porównaniu z ceną szaf z płyty melaminowanej, a tym bardziej szaf drewnianych.

Szafy aktowe z płyty melaminowanej z uwagi na różnorodny design i wyszukana kolorystykę, są już nie tylko prostymi, praktycznymi meblami, ale stanowią ozdobę wnętrza. Dlatego tak ważny jest wybór dekoru, koloru, sposobu zamknięcia, ustawienia, rodzaju szafy, czy ma to być witryna czy regał otwarty lub zamknięty. Wszystko to bowiem wpływa na zagospodarowanie przestrzeni, która powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i przyjazna dla jej użytkowników. Takie szerokie możliwości dają nam meble biurowe wykonane z płyty.  Dodatkowo są one mniej wymagające od szaf wykonanych z naturalnego surowca – nie trzeba ich czyścić szczególnymi detergentami. Koszt szaf aktowych płytowych jest konkurencyjny w stosunku do wersji wykonanej z drewna, dlatego meble te są idealną alternatywą dla mebli drewnianych.

Pin It

Jak wybrać meble biurowe?

Obowiązkowym elementem wyposażenia pomieszczenia pracy są meble biurowe. Jak wybrać biurko, szafę czy komodę, aby spełniały nasze oczekiwania, a jednocześnie stanowiły ozdobę wnętrza? Kluczowym aspektem jest określenie własnych preferencji w zakresie przeznaczenia mebli. Ogromne znaczenie będzie mieć z pewnością ilość zatrudnionych osób, a także wielkość pomieszczenia.

 

Nowoczesne meble biurowe powinny wyróżniać się także ponadczasową estetyką. Chodzi nie tylko o materiał, z jakiego zostały wykonane, ale także o wykończenie, kolorystykę i kształt. Dziś stawia się przede wszystkim na minimalizm, co stało się obowiązującym trendem we wnętrzach biurowych. Styl ten zapewnia optymalne zagospodarowanie przestrzeni oraz komfort korzystania z mebli.

Weźmy na przykład meble do open space, czyli do wielkopowierzchniowej przestrzeni biurowej. W jaki sposób do takich pomieszczeń dopasować meble biurowe? Otwarta przestrzeń to standard w dzisiejszych czasach, szczególnie w obiektach użytkowanych przez korporacje. Wspólne biuro dla kilkudziesięciu osób jest także dużym wyzwaniem aranżacyjnym. Z jednej strony należy zapewnić każdemu pracownikowi odpowiednie warunki, z drugiej zaś musimy optymalnie wykorzystać przestrzeń. Istotna jest tu również ergonomia, czyli takie urządzenie stanowisk pracy, aby korzystanie z nich było dla wszystkich komfortowe. Dlatego doskonale sprawdzą się tu np. biurka / wyspy z nadbiurkowymi panelami akustycznymi, które oddzielają od siebie stanowiska pracy. Mobilne kontenerki, które w razie potrzeby zawsze można przestawić oraz ścianki i panele akustyczne, które wygrodzą i wygłuszą przestrzeń. Nie można zapomnieć także o kwestiach estetyki. To bardzo ważne, szczególnie jeśli chcemy zapewnić spójność architektoniczną wnętrza. Meble nie powinny przytłaczać, co można uzyskać, wybierając modele wykonane z lekkich materiałów i w jasnych kolorach. 

W aranżacji pomieszczeń firmowych doskonale sprawdzają się także klasyczne meble biurowe. To szafy, biurka czy kontenery cechujące się ponadczasowym stylem, który pasuje do każdego wnętrza. Warto jednak pamiętać, aby pomieszczenie urządzać w sposób przemyślany. Zbyt duże meble, czy też ich ilość niedopasowana do wielkości wnętrza wywoła wrażenie chaosu, który nie sprzyja efektywności pracy. Natomiast ciemne meble w małych pomieszczeniach mogą przytłaczać.

Kolejną grupą mebli, którym warto się przyjrzeć są meble gabinetowe i to nie tylko z uwagi na fakt, że odbiorcą tej grupy jest bardzo wymagający klient. Gabinet prezesa czy dyrektora to z reguły stawianie na klasykę. Klasykę,  która pozwala dodać pomieszczeniu elegancji, powagi i odpowiedniego statusu, niezbędnego dla gabinetu kadry zarządzającej. Meble gabinetowe są dostępne także w wersji nowoczesnej. Proste, minimalistyczne kształty doskonale sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. W tym przypadku również warto zadbać o odpowiednią kolorystykę – gdy gabinet jest niewielkich rozmiarów, najlepiej postawić na meble jasne. Jeśli natomiast mamy do czynienia z przestronnym wnętrzem, wówczas idealnie sprawdzą się meble, w ciemniejszych kolorach, które uznawane są za standard w wyposażaniu gabinetów.

Niezależnie czy wybieramy meble do nowoczesnego biura, czy też do pomieszczeń urządzonych w klasycznym stylu, aranżację powinniśmy rozpocząć od przygotowania choćby orientacyjnego projektu. Pozwoli on na optymalne zagospodarowanie przestrzeni, a tym samym dopasowanie mebli do jej wielkości, ilości zatrudnionych osób, a także funkcji, jakie wnętrze ma pełnić.

Pin It